Najdroższy zegarek świata – co musisz o nim wiedzieć?

Drogi zegarek z diamentami na nadgarstku. Najdroższy zegarek świata też zawiera drogie kamienie.

Kiedy mowa o luksusowych zegarkach, czasomierze te często kojarzone są z rodzinami królewskimi i gwiazdami Hollywood. Jednak posiadanie najdroższego zegarka na świecie jest czymś więcej niż tylko oznaką prestiżu i bogactwa; to także okazja inwestycyjna. Najdroższy zegarek na świecie kosztuje 45 milionów dolarów i jest produkowany przez szwajcarskiego producenta Parmigiani. Przyjrzyjmy się, dlaczego ten czasomierz ma tak wysoką cenę!

Kto stworzył najdroższy zegarek świata?

Najdroższy zegarek świata został stworzony przez firmę zegarmistrzowską Parmigiani, która znajduje się w Szwajcarii. Ten zegarmistrz produkuje luksusowe zegarki od 2006 roku; są jednak najbardziej znani ze swojego Tourbillonu z platynową obudową, który został przedstawiony w magazynie Forbes jako najdroższy zegarek świata. Firma jest własnością rodziny Torinese, która ma długą historię zegarmistrzostwa.

Dlaczego cena najdroższego zegarka świata jest tak wysoka?

Najdroższy zegarek na świecie wykonany jest z platyny, która jest jednym z najdroższych metali na świecie. Platyna jest wykorzystywana do produkcji biżuterii i zegarków ze względu na swoją wytrzymałość, trwałość i odporność na korozję. Stąd jest to dobry wybór na luksusowy zegarek. Misterny projekt zegarka jest tym, co wypycha jego cenę. Zegarek wykonany jest z 18-karatowego złota, które jest bardzo powszechnym metalem używanym w luksusowych zegarkach. Jednak jest on również połączony z platyną, która jest rzadka i droga. Obudowa zegarka jest platynowa, a tarcza wykonana jest z 18-karatowego złota. Ponadto zegarek posiada tourbillon, czyli mechanizm, który minimalizuje wpływ grawitacji na dokładność zegarka. 

Czy naprawdę jest wart 45 milionów dolarów?

Istnieje oczywiście wiele innych luksusowych zegarków, które są warte dużo pieniędzy; jednak nie mogą one konkurować z tym czasomierzem, który jest najdroższym zegarkiem na świecie. Cena tego zegarka jest, bez wątpienia, bardzo wysoka; jednak jest on również bardzo ekskluzywny, ponieważ tylko jedna osoba otrzymuje ten zegarek każdego roku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *