Jak zegarek liczy kroki?

Jak zegarek liczy kroki podczas aktywności? Na zdjęciu mężczyzna ze smartwatchem na nadgarstku.

Robienie 10 000 kroków dziennie jest świetne dla zdrowia. Spala kalorie, poprawia krążenie krwi i może nawet pomóc w utracie wagi. Bądźmy szczerzy – śledzenie swoich kroków może być trudne. Dobra wiadomość jest taka, że teraz są inteligentne zegarki, które mogą śledzić te kroki dla Ciebie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak te zegarki liczą liczbę kroków, gdy nosisz je na nadgarstku każdego dnia.

Które zegarki liczą kroki?

Istnieje wiele różnych typów zegarków, które mogą liczyć kroki. Istnieje również kilka różnych typów czujników, które są używane do liczenia kroków. Jeśli chcesz wiedzieć, które zegarki liczą kroki i jak to robią, pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest rodzaj wyświetlacza na zegarku. 

  • Widoczny wyświetlacz – ten typ wyświetlacza jest najłatwiejszy do odczytania w różnych warunkach oświetleniowych. Jeśli chcesz być w stanie zobaczyć, co robi twój zegarek w różnych ustawieniach oświetlenia, widoczne wyświetlacze są najlepsze. Wadą tego typu wyświetlaczy jest to, że nie działają one tak długo, jak inne typy wyświetlaczy. Istnieją dwa różne rodzaje widocznych wyświetlaczy: LED i OLED. 
  • Ukryty wyświetlacz – ukryte wyświetlacze są przede wszystkim używane w zegarkach fitness. Zegarki fitness często mają ukryte wyświetlacze, dzięki czemu wyświetlacz może być całkowicie czarny, aby nie świecić światłem w oczy użytkownika. Zegarki z ukrytym wyświetlaczem liczą kroki poprzez śledzenie ruchu i przyspieszenia nadgarstka. Akcelerometr w zegarku z ukrytym wyświetlaczem jest tak skonstruowany, że działa w różnych warunkach. Wadą zegarków z ukrytym wyświetlaczem jest to, że nie można zobaczyć, jak liczone są kroki.

Jak zegarek liczy kroki podczas aktywności?

Większość zegarków z funkcją liczenia kroków wykorzystuje ruch nadgarstka do śledzenia kroków. Można to zrobić na dwa różne sposoby. Jeśli nosisz zegarek z widocznym wyświetlaczem może on po prostu śledzić liczbę obrotów nadgarstka. Jeśli nosisz zegarek z ukrytym wyświetlaczem, może on śledzić liczbę ruchów nadgarstka o określoną wartość. Może to być mierzone w centymetrach lub calach. Wadą metody śledzenia kroków opartej na nadgarstku jest to, że może być nieco niedokładna. 

Jak dokładnie zegarek liczy kroki?

Zegarki są zaprojektowane tak, aby śledzić Twoją aktywność i być tak dokładnym, jak to tylko możliwe. Jednak w liczbach jest zazwyczaj trochę błędów. Możesz czasami zobaczyć ten błąd w liczeniu kroków w zegarku. Istnieje kilka różnych czynników, które mogą wpłynąć na dokładność liczenia kroków. 

Kiedy warto używać liczenia kroków na zegarku?

Liczenie kroków to naprawdę przydatna funkcja w zegarku. Możesz jej używać do każdej aktywności, w której chcesz śledzić kroki, jak chodzenie, bieganie, jazda na rowerze czy wędrówki. Jeśli chcesz po prostu śledzić kroki i nie masz na myśli konkretnego celu, dobrym pomysłem jest noszenie zegarka przez cały czas. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *