Czy biżuteria do zegarka to dobry pomysł?

Stylowa biżuteria do zegarka, a w tle elegancki zegarek.

Entuzjaści zegarków to bardzo specyficzna grupa: ich pasja skupia się na szczegółach ruchu i wzornictwa. Ogólnie rzecz biorąc, kolekcjonerzy zegarków nie widzą wartości dodanej w biżuterii lub akcesoriach do zegarków. Jednak żyjemy w wizualnym świecie, gdzie wygląd ma znaczenie. Zatem, jeśli chcesz połączyć zegarek z biżuterią, czytaj dalej.

Kiedy wypada nosić biżuterię z zegarkiem?

Pierwszą kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że jeśli chodzi o zegarki to mamy naprawdę długą historię łączenia ich z innymi elementami biżuterii. Wiele osób jest zaskoczonych, gdy dowiaduje się, że pierwsze zegarki były noszone jako pierścionki. W XVIII wieku zamożni Europejczycy nosili zegarki jako pierścionki lub wisiorki na łańcuszkach. Mężczyźni nie zaczęli nosić zegarków w kieszeniach aż do około 1890 roku, kiedy ludzie po raz pierwszy zaczęli mieć pracę w biurach. Przykłady noszenia zegarków w postaci wisiorków i kolczyków można znaleźć już w czasach rzymskich. Najczęściej zobaczysz zegarki i biżuterię razem na specjalnych okazjach, takich jak wesela lub inne przyjęcia, gdzie chcesz wyglądać bardzo dobrze.

Kiedy unikać biżuterii z zegarkami?

Istnieją dwa przypadki, w których należy absolutnie unikać biżuterii do zegarków: kiedy uprawiasz jakiś rodzaj sportu na wysokim poziomie i kiedy jesteś w biurze. Nie chciałbyś mieć żadnego rodzaju biżuterii na nadgarstku, gdy grasz w tenisa lub rugby. Podobnie, nie chciałbyś nosić zegarka z biżuterią w biurze. Jeśli bierzesz ważne spotkania lub prowadzisz zespół ludzi, chcesz być tak pragmatyczny i prosty, jak to możliwe. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj sytuacji uzasadnia biżuterię z zegarkiem, lepiej stań po stronie ostrożności i unikaj tego połączenia.

Jaka biżuteria do zegarka z bransoletą?

W przypadku bransoletek wybierz coś, co ma mniejszy element biżuterii, a nie dużą bransoletkę, która zwisa z boku zegarka. Ponadto, jeśli masz na sobie elegancki zegarek, nie zakładaj niczego, co jest nieporęczne i byłoby bardziej odpowiednie dla bardziej swobodnego zegarka. Jeżeli chcesz nosić bransoletkę z zegarkiem, upewnij się, że bransoletka jest dyskretna i nie odciąga uwagi od estetyki zegarka.

Jaka biżuteria do zegarka na pasku?

Do zegarków na paskach wybierz bransoletkę lub coś, co wygląda jak bransoletka, która owija się wokół nadgarstka. Jeśli chcesz nosić coś, co jest bardziej dekoracyjne, ale nie jest bransoletką, możesz założyć pierścień, który wygląda jak zegarek lub wisior.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *